Фахівці стверджують: акне - виліковна хвороба, але тільки за умови належної терапії. Неправильний вибів препаратів, короткі курси лікування, а також часта заміна засобів для лікування вугрів перешкоджають досягненню бажаного результату. Тут важливий грамотний поетапний підхід.
Акне (вугри, прищі, вугрової хвороба) - це одне з найпоширеніших захворювань шкіри. Найчастіше вугрова хвороба починається в підлітковому віці, коли організм дитини починають активно вироблятись чоловічі статеві гормони - андрогени. З часом у багатьох підлітків хвороба сходить нанівець, але у значної частини людей (особливо у жінок) вона може тривати і в дорослому віці. Крім того, навіть після повного одужання у багатьох людей залишаються "мітки" хвороби у вигляді шрамів і пігментних плям [1].
Запобігти переходу захворювання в хронічну форму і появі плям і шрамів може тільки грамотна терапія у вигляді тривалих курсів лікування ефективними противугревими препаратами.
Основні зміни, що ведуть до появи вугрів, відбуваються в волосяному фолікулі (його ще називають шкірною порою) і пов'язаної з ним сальної залозі. Відомо, що до розвитку акне призводять чотири основні процеси [1]:
Правильно підібране лікування вугрів впливає на більшість або всі перераховані процеси. Найкращі результати можуть бути отримані, якщо лікуванням акне займається лікар-дерматолог.
Основою діагностики вугрової хвороби є огляд шкіри з визначенням типу (комедони, папули, пустули, вузли, кісти, зливна форма) і тяжкість захворювання. Додаткову інформацію про причини і перебіг акне можуть надати результати загального і біохімічного аналізів крові, а також загального аналізу сечі. Крім того, лікар може взяти у пацієнта зішкріб з шкіри і відправити його в лабораторію для дослідження під мікроскопом. У деяких випадках (наприклад, при наявності супутніх захворювань, здатних викликати появу вугрів) дерматолог рекомендує пройти обстеження у інших спеціалістів - наприклад, у гінеколога, ендокринолога або гастроентеролога [1].
Обстеження та лікування вугрової хвороби зазвичай проводять в поліклініці. Однак при важкому і дуже важкому перебігу акне потрібне постійне спостереження за пацієнтом, тому хворого можуть покласти в стаціонар.
У більшості пацієнтів лікування вугрів починають із застосування місцевих (топічних) препаратів. Такі препарати мають вигляд гелів, кремів, розчинів, лосьйонів або мазей, які наносять на очищену шкіру обличчя в області акне. Найчастіше для місцевого лікування вугрів використовують засоби на основі бензоїл пероксиду, азелаїнової кислоти, а також місцеві ретиноїди і антибіотики [2, 3].
При неефективності місцевого лікування або в разі розвитку важкої форми вугрової хвороби дерматолог може призначити препарати для внутрішнього прийому, що включають антибіотики і ізотретіноїн.
Вибір схеми лікування акне залежить від форми і ступеня тяжкості хвороби. У сучасній класифікації виділяються три форми акне [1]:
За ступенем тяжкості вугрової хвороба поділяється на легку, середньотяжку і тяжку.
Для лікування комедональної форми акне використовують:
Для лікування легкої папуло-пустулезної форми акне застосовують:
Для лікування среднетяжкої папуло-пустульозної форми акне призначають:
Для лікування вузлової форми акне можуть призначити:
Для лікування важкої вузлової і зливної (конглобатні) форми акне вибирають:
Джерела:
У нашій статті ми зібрали основні питання щодо акне і дали на них прості та зрозумілі відповіді. Читати >
Фахівці стверджують: акне - виліковна хвороба, але тільки за умови належної терапії. Читати >
Що робити і як позбутися від акне - давайте розберемося. Читати >
Вугрі підлягають ретельному і активному лікуванню, причому з важкою формою хвороби можуть впоратися тільки лікарі. Читати >
Ефективно пригнічує ріст бактерій, включаючи Р. acnes
Діюча речовина, кліндаміцин, забезпечує високу ефективність лікування вугрового висипу
Глибоке проникнення діючої речовини в шкіру
Можна використовувати влітку - препарат не викликає підвищеної чутливості шкіри
Вбудована крапельниця в кришці флакона допомагає економічно витрачати препарат
Доступна ціна допомагає вчасно почати лікування, не відкладаючи покупку
Для лечения угрей назначен крем с антибиотиком. Врач сказала, что лечение несколько месяцев. Можно ли так долго использовать антибиотики? Не вызовет ли он дисбактериоз?
Здравствуйте! Антибактериальные препараты, используемые для лечения акне (угрей), имеют особый состав, который обеспечивает действие антибиотика только на поверхности кожи и в кожных порах при минимальном уровне всасывания препарата в кровь. В резул >>
Для лечения угрей врач назначил раствор Зеркалин. Мажусь уже пять дней, а эффекта нет. Может нужно сменить препарат?
Здравствуйте! Одной из неприятных особенностей акне является медленное развитие лечебного эффекта применяемых препаратов. Для появления первых признаков улучшения может пройти от 4 до 6 недель, а весь курс лечения (до полного очищения лица) может занять н >>
Помогите вылечить угри. Мне уже 18, половое созревание вроде бы закончилось, а лицо так и не стало чистым. Что делать?
Здравствуйте! К сожалению, завершение периода полового созревания не гарантирует выздоровления от угревой болезни. Угри (акне) бывают не только у подростков, но и у взрослых, поэтому нужно не ждать, когда болезнь пройдет сама собой, а заняться лечением. П >>
Виробник продукції «Зеркалін®» - хорватська компанія «Ядран - Галенська Лабораторiя д.д.»
2025 © All rights reserved