Вугрі у юнаків і дівчат: принципові відмінності

Як відомо, вугрова хвороба або акне виникає у 90% людей у віці від 12 до 25 років. При цьому у юнаків і молодих чоловіків частота і тяжкість захворювання в середньому вища, ніж у їх ровесниць жіночої статі. З чим пов'язані статеві відмінності в проявах вугрової хвороби - давайте розберемося.

Всі особливості чоловічого організму, відповідальні за виникнення більш важких форм акне, можна розділити на три групи - анатомічні, функціональні та поведінкові. Анатомічні відмінності пов'язані з особливостями будови чоловічої шкіри, функціональні - з особливостями роботи ендокринної системи, потових і сальних залоз, а поведінкові - з повсякденними звичками і способом життя юнаків і молодих чоловіків.

Будова шкіри

І у чоловіків, і у жінок шкіра - це складна структура, що складається з трьох шарів - епідермісу (поверхневий шар), дерми і підшкірно-жирового шару (гіподерми). Однак у чоловіків товщина всього шкірного покриву і окремих його шарів (зокрема - епідермісу) дещо більша, ніж у жінок. В середньому різниця становить близько 20%. Здавалося б, більш товста шкіра повинна бути краще захищена від різних негативних впливів, однак насправді це не так. Наприклад, досліджуючи середній шар - дерми - у чоловіків і жінок було виявлено, що пошкодження сполучнотканинних волокон, пов'язане з впливом сонячного ультрафіолету, в цілому більш виражене у чоловіків.

У жінок в шкірі більше нервових закінчень, що робить шкіру чутливішою, ніж у чоловіків. Мабуть ця особливість змушує жінок швидше реагувати на різні хворобливі зміни в шкірі і починати лікування акне на ранніх стадіях процесу. Чоловіки ж, у середньому, починають займатися проблемною шкірою вже в дорослому віці, і недостатня увага до проблеми на ранніх етапах розвитку акне призводить до утворення поствугрових рубців.

Деякі відмінності виявлені і порівнюючи реакції шкіри (рН) у різних статей. У жінок значення рН менше, ніж у чоловіків, тобто жіноча шкіра більш "кисла". Оскільки мікроби в більшості своїй не люблять кислоту, ця особливість забезпечує жіночій шкірі додатковий захист від мікроорганізмів, в тому числі - від бактерій, що беруть участь в розвитку вугрової хвороби.

Ще одна відмінність чоловічої шкіри від жіночої полягає в тому, що в жіночій менше пігменту. Тобто в межах однієї раси шкіра середньої жінки завжди світліша шкіри середнього чоловіка. Як це позначається на перебігу вугрової хвороби - точно не відомо, але є ймовірність, що така особливість може підвищувати ризик утворення пігментних плям на місці вугрів, що загоїлись у чоловіків.

Функціональні особливості

Оскільки основною причиною розвитку вугрової хвороби є високий рівень андрогенів (чоловічих статевих гормонів), а у жінок рівень цих гормонів приблизно в 10 разів нижче, ніж у чоловіків, в середньому у жінок хвороба виникає рідше і протікає легше, ніж у чоловіків.

Додатковими функціональними особливостями чоловічої шкіри є інтенсивне потовиділення і активне утворення шкірного сала сальними залозами, що також сприяє появі вугрів.

Поведінкові чинники

Численні чоловічі щоденні звички сприяють роздратуванню, травматизації шкіри і зниженню захисних властивостей шкірного бар'єру. До таких звичок належать, перш за все, гоління і використання продукції "після гоління". Контактуючи з бритвою відбувається регулярне пошкодження поверхневих шарів шкіри, а чоловіча косметика часто містить компоненти (наприклад, спирт або ментол), що висушують та подразнюють шкіру і ушкоджують її захисний бар'єр.

Не менше, а то і більш виражену шкідливу дію чинять інтенсивне витирання (розтирання) шкіри рушником, а також відсутність боязні сонця, тобто тривале перебування під прямими сонячними променями без відповідного захисту (картуза або головного убора з крисами, сонцезахисного крему).

Ситуацію посилює вплив різних шкідливих виробничих факторів, типових в основному для суто чоловічих видів роботи, що включають дуже високі і низькі температури, високу або низьку вологість, вплив пилу і різних хімічних речовин.

Будь-яке роздратування шкіри дає сигнал сальним залозам, що веде до підвищення їх продуктивності. У поєднанні зі стимуляцією активності залоз під дією андрогенів і зниженням можливостей захисних бар'єрів це нерідко призводить до розвитку і прогресування вугрової хвороби.

Незважаючи на деякі анатомічні та функціональні відмінності, лікування вугрової хвороби проводиться за одними і тими ж напрямках для обох статей. Найефективнішою є терапія, яка:

  • нормалізує секрецію шкірного сала
  • сприяє вільному відтоку шкірного сала з проток сальних залоз
  • нормалізує процес відлущування епідермісу в протоках сальних залоз і волосяних фолікулах
  • відновлює захисний бар'єр шкіри
  • бореться із запаленням.

Джерело:

Анна Марголіна, Олена Ернандес. Нова косметологія. Том 1. Видавничий дім "Косметика і медицина"

Рекомендовано

Лікування вугрів у питаннях і відповідях Лікування вугрів у питаннях і відповідях

У нашій статті ми зібрали основні питання щодо акне і дали на них прості та зрозумілі відповіді. Читати >

Поетапна терапія: сучасний підхід до лікування акне Поетапна терапія: сучасний підхід до лікування акне

Фахівці стверджують: акне - виліковна хвороба, але тільки за умови належної терапії. Читати >

Вугрі на обличчі: як і чим лікувати акне? Вугрі на обличчі: як і чим лікувати акне?

Що робити і як позбутися від акне - давайте розберемося. Читати >

Методи і препарати: як лікувати важку вугрову хворобу Методи і препарати: як лікувати важку вугрову хворобу

Вугрі підлягають ретельному і активному лікуванню, причому з важкою формою хвороби можуть впоратися тільки лікарі. Читати >

Переваги Зеркаліна®

Ефективно пригнічує ріст бактерій, включаючи Р. acnes

Діюча речовина, кліндаміцин, забезпечує високу ефективність лікування вугрового висипу

Глибоке проникнення діючої речовини в шкіру

Можна використовувати влітку - препарат не викликає підвищеної чутливості шкіри

Вбудована крапельниця в кришці флакона допомагає економічно витрачати препарат

Доступна ціна допомагає вчасно почати лікування, не відкладаючи покупку

Останні консультації

Консультує Бронова Ірина Михайлівна
22.01.2018 Запитує Антон:

Для лечения угрей назначен крем с антибиотиком. Врач сказала, что лечение несколько месяцев. Можно ли так долго использовать антибиотики? Не вызовет ли он дисбактериоз?

Здравствуйте! Антибактериальные препараты, используемые для лечения акне (угрей), имеют особый состав, который обеспечивает действие антибиотика только на поверхности кожи и в кожных порах при минимальном уровне всасывания препарата в кровь. В резул >>

22.01.2018 Запитує Петро:

Для лечения угрей врач назначил раствор Зеркалин. Мажусь уже пять дней, а эффекта нет. Может нужно сменить препарат?

Здравствуйте! Одной из неприятных особенностей акне является медленное развитие лечебного эффекта применяемых препаратов. Для появления первых признаков улучшения может пройти от 4 до 6 недель, а весь курс лечения (до полного очищения лица) может занять н >>

12.01.2018 Запитує Сергей:

Помогите вылечить угри. Мне уже 18, половое созревание вроде бы закончилось, а лицо так и не стало чистым. Что делать?

Здравствуйте! К сожалению, завершение периода полового созревания не гарантирует выздоровления от угревой болезни. Угри (акне) бывают не только у подростков, но и у взрослых, поэтому нужно не ждать, когда болезнь пройдет сама собой, а заняться лечением. П >>

Виробник продукції «Зеркалін®» - хорватська компанія «Ядран - Галенська Лабораторiя д.д.»

2021 © All rights reserved